Trzeba przyznać szczerze, że line-up festiwalu Primavera Sound 2013 zapiera dech w piersiach. Właśnie ogłoszono pełną listę artystów, którzy wystąpią na scenach Primavery. Szczęśliwcy, którzy pojadą uczestniczyć w tym wydarzeniu będą mieli okazję zobaczyć między innymi: Blur, Phoenix, My Bloody Valentine, Wu-Tang Clan,  The Knife, Nick Cave and the Bad Seeds, Hot Chip, Swans, Band of Horses, Deerhunter, James Blake, Animal Collective, Grizzly Bear, Crystal Castles, Dinosaur Jr. i wielu, wielu innych wyśmienitych artystów. Całą listę możecie zobaczyć powyżej na filmiku promocyjnym festiwalu.

Primavera Sound Festiwal odbywa się w Hiszpanii nieprzerwanie od 2001 roku i skupia się na promowaniu muzyki niezależnej. W 2010 roku uczestniczyło w niej ponad 100 000 osób. W tym roku odbędzie się w dniach 22-25 maja, tradycyjnie w Barcelonie. Karnet na wszystkie dni to wydatek 160 euro, dla chętnych – konkretne info o biletach dostępne jest na stronie festiwalu

Pozostałym pozostaje mieć nadzieję, że choć część artystów przybędzie na nasz rodzimy Open’er. Już można zauważyć kilka zbieżności jak choćby Blur, Animal Collective czy Dislosure. Tak więc – wdech, wydech – i czekamy na kolejne ogłoszenia.


Nie ma więcej wpisów