Zaczęło się dość niepozornie, bo od wspólnych marcowych występów w programie Late Night with Jimmy Fallon. The Roots pełnią tam rolę zespołu rezydującego i grali zarówno z takimi postaciami jak Carly Rae Jepsen, jak i z Fioną Apple. Jednak – jak mówi sam lider The Roots, Questlove – w przypadku Costello to była miłość od pierwszego wejrzenia. Decyzja o wspólnym nagrywaniu została podjęta po trzecim występie Elvisa Costello z zespołem. To właśnie amerykańska ikona muzyki zrobiła pierwszy krok i zaproponowała zrobienie czegoś razem.

Na tę chwilę muzycy postanowili nagrać i wybrać około 13 kompozycji z nagranych 20. Niedługo wszystkie piosenki zostaną zremiksowane i zmasterowane przez samych autorów i Stevena Mandela. Premiera, jeszcze bezimiennego krążka, ma się odbyć w tym roku.

Przy okazji wywiadu dla Billboard, w którym Questlove wspomniał o współpracy z Elvisem Costello, zdradził również, że The Roots niedługo wchodzą do studia, by nagrać następcę wydanego w 2001 roku Undun. Płytę & Then You Shoot Your Cousin zapowiedziano na końcówkę 2013 lub początek 2014 roku.

Nie ma więcej wpisów