Aż ciężko w to uwierzyć, ale stało się. The Mars Volta kończy swoją działalność. Wokalista grupy Cedric Bixler-Zavala postanowił opuścić zespół, zaraz po tym jak opublikowano pierwszy utwór projektu Bosnian Rainbows należącego do Omara Rodrígueza-Lópeza, który tworzy go między innymi wspólnie z innym członkiem The Mars Volta – Deantonim Parksem.

Dziękuję wszystkim fanom – zasługujecie na więcej, szczególnie po tym, jak kibicowaliście nam przy ostatniej płycie – możemy przeczytać w ogłoszeniu, które Cedric zamieścił na swoim profilu na Twitterze – Starałem się jak mogłem, by tego nie przerywać, ale w zamian otrzymaliśmy Bosnian Rainbows. Nie mogę dłużej siedzieć i udawać, że nic się nie stało. Nie jestem już członkiem The Mars Volta.

Przypomnijmy, że w marcu 2012 roku The Mars Volta wydali szósty w karierze krążek Noctourniquet, następnie wystąpili między innymi w Polsce na Heineken Open’er Festiwalu. Zaledwie pół roku po wydaniu albumu ogłosili zawieszenie działalności na czas nieokreślony. Sam Cedric Bixler-Zavala przyznał, że teraz można już oficjalnie mówić o rozpadzie grupy. Zespół powstał w 2001 roku po rozwiązaniu At The Drive In. Skład grupy zmieniał się wielokrotnie – jedynymi stałymi członkami grupy byli właśnie Rodriguez-Lopez i Bixler-Zavala.

Nie ma więcej wpisów