6   +   4   =  

W zeszłą środę The Pigeon Detectives po prawie dwóch latach od ukazania się ich ostatniej płyty: Up, Guards and at ‚Em, zaprezentowali nowy materiał. Singiel Animal miał swoją premierę w BBC Radio One w programie prowadzonym przez Zane’a Lowe’a. To pierwsza ujawnioną piosenką z czwartego,  jeszcze nieopatrzonego tytułem albumu. Nieznana jest również data jego wydania. Wiemy jedynie, że ma mieć swoją premierę wiosną tego roku.

O nowej piosence wypowiedział się wokalista zespołu – Matt BowmanJuż w trakcie tworzenia „Animal” wiedzieliśmy, że to jedna z tych piosenek, które najlepiej sprawdzają się na koncertach. Jest to ekscytujący utwór z surową i ponurą otoczką, ale ciągle utrzymuje chwytliwość, która zwykle wiąże się z tworami The Pigeon Detectives. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że to gitarami chcemy się najbardziej pochwalić w tym utworze.

Jednocześnie z informacją o singlu dostaliśmy możliwość obejrzenia teledysku do niego, nad którego realizacją pracowała Cat Botibol. Dodatkowo, w ramach promocji nowego utworu, można go legalnie ściągnąć ze strony internetowej zespołu.

Nie ma więcej wpisów