Wybór należy do Was – tak właśnie nazywa się krążek islandzkiej grupy Sigur Rós, z którym ponownie odwiedzi Polskę. Wraz z wydaniem urodzinowego albumu: Valtari, muzycy wyruszyli w trasę koncertową, która potrwa do końca tego roku, a jednym z przystanków będzie Warszawa. Koncert odbędzie się 25 czerwca 2013 w warszawskim Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Sigur Rós to bez wątpienia najlepsza formacja islandzka w historii. Teraz z szeregów grupy odszedł Kjartan Sveinsson, który stwierdził, że lata, a właściwie połowa jego życia spędzona w zespole to wystarczająco dużo i postanowił zająć się grafiką. Ważne to mieć pomysł na siebie, bo jeśli zostanie w zespole oznaczałoby serwowanie fanom odgrzewanych klusek, to może warto poczekać na efekty graficzne Sveinssona.

Tymczasem, mając na uwadze to, że Sigur Rós stał się jednym z najbardziej pożądanych islandzkich zespołów, którego utwory pojawiają się coraz częściej na ścieżkach dźwiękowych bardzo dobrych filmów i niebanalnych seriali telewizyjnych, to warto wybrać się na koncert, pozostawiając sobie wybór. Lepiej jednak dać się przekonać muzyką, którą znajdziemy na najnowszym krążku grupy:

Nie ma więcej wpisów