Pokryte złotem Rolling Papers pozostawiło fanom niedosyt. Dlatego też wokół O.N.I.F.C. roztaczała się atmosfera wielkich oczekiwań. Może przez to data premiery była wielokrotnie przekładana.  Początkowo krążek miał trafić na półki 28 sierpnia 2012, ostatecznie stanęło na 4 grudnia. W Polsce płyta ukazała się w zeszły poniedziałek, czyli 21 stycznia nakładem Atlantic Records oraz wytwórni samego rapera – Rostrum Records.

Tajemniczo brzmiący tytuł O.N.I.F.C. to akronim od słów Only Nigga in First Clas (albo też One Night In First Class), inspirowany tytułem H.N.I.C. The Prodigy. 13 marca 2012 roku ukazał się promocyjny mixtape Taylor Allderdic, nazwany na cześć szkoły, w której uczył się raper. Do tej pory ukazały się cztery single: Work Hard, Play Hard,  Remember You, It’s Nothin oraz listopadowy The Bluff. Przed premierą Khalifa promował nowy materiał w programach wielkich osobistości amerykańskiej telewizji, takich jak Jimmy Kimmel czy Larry King.

Megahit  Black & Yellow sprawił, że wielu upatrywało w raperze nowego króla mainstreamu. Potwierdzać mógłby to singiel Work Hard, Play Hard, który w krótkim czasie pokryło się platyną. Warto więc sięgnąć po O.N.I.F.C., by przekonać się, czy Cameron Jibril Thomaz (jak naprawdę nazywa się Wiz) wykorzystał drzemiący w nim potencjał.

Nie ma więcej wpisów