Daft Punk podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia Records, będącej częścią koncernu Sony Music. Niespełna trzy dni po ogłoszeniu tej informacji Francuzi ujawnili, że pracują nad nową płytą. Będzie to pierwszy album od ośmiu lat. Dotychczas zespół związany był z Virgin Records. Wyjątkiem była ścieżka dźwiękowa do filmu Tron: Dziedzictwo, która trafiła na rynek nakładem Walt Disney. Za ten soundtrack Daft Punk byli nominowani do Złotego Globu.

Daft Punk to pochodzący z Paryża duet muzyczny, tworzący muzykę elektroniczną z pogranicza house. Nazwę zawdzięczają dziennikarzowi brytyjskiego magazynu Melody Maker, który nazwał ich bandą głupich gnojków. Znamienne dla muzyków jest zakładanie kostiumów robotów i skrywanie twarzy pod hełmami.

Informacja o kontrakcie nie jest jeszcze oficjalna, jednak informator zapewnia, że obie strony uzgodniły już warunku umowy. Choć muzycy nie podali jeszcze tytułu, płyta ma się ukazać jeszcze wiosną tego roku. Na początku stycznia Nile Rodgers, gitarzysta Chic donosił na swoim blogu: [W 2013 roku] moje nagranie z Daft Punk powinno trafić wreszcie do fanów. Pod względem stylistycznym dzieło nie powinno odbiegać od trzech poprzednich krążków. Paryżanie zaprosili do współpracy m.in. wspomnianego Nile’a Rodgersa, Panda Bear z Animal Collective, oscarowego kompozytora Paula Williamsa oraz Chilly Gonzalesa.

Nie ma więcej wpisów