Not everyone understands house music – twierdził i miał rację Eddie Amador w klasycznym już utworze House Music z roku 1997. Był to czas, gdy cała scena house zmieniała się, zmierzając powoli w stronę nowych – niekoniecznie dobrych – podgatunków jak np. electro-house, tracąc swoją tożsamość wypracowaną pod koniec lat 80. w Chicago.

Nowe dziesięciolecie XXI w. to jednak czas powrotów i inspiracji tym, co w tej kulturze najbardziej wartościowe. Revival prawdziwego, pionierskiego brzmienia muzyki house to najlepsze, co mogło obecnie przydarzyć się muzyce tanecznej – zwłaszcza gdy nie jest czysto odtwórcze, a raczej inspirujące i na swój sposób świeże. Sukcesy zespołów: Jessica 6, Hercules & Love Affair, Azari & III, czy udany debiut Manhooker to jasne znaki, że house żyje i jest w świetnej formie.

Kolejnym wykonawcą, który ma szansę stać się wielką gwiazdą tej sceny (już zostali okrzyknięci Best Breakthrough of the Year 2012 przez DJMag) to duet Bicep (Andrew Ferguson i Matthew Mc Briar) z irlandzkiego Belfastu.

Swoje muzyczne fascynacje opisywali na opiniotwórczym i popularnym blogu feelmybicep.com, tworząc jednocześnie od 2009 roku kawałki oparte na tradycji Chicago-, NY- i italo-house oraz klasycznego disco. Ich muzyka to wzięta żywcem z lat 90. żywiołowa mieszanka energetycznej, rasowej house music. Start labelu dedykowanego winylom Feel My Bicep, doskonałe single jak Darwin, Vision of Love, Stripper czy Getcha’ Boi uczyniły z Bicep wykonawcę, o którym będzie bardzo głośno w roku 2013.

Z dumą i radością zapraszamy Was 1 lutego do klubu 1500m2 na noc wypełnioną prawdziwym brzmieniem muzyki house – Bicep naprężą muzyczne muskuły w najbliższy piątek, a imprezie towarzyszyć będą występy śmietanki DJ-skiej z Polski: m.in. BLCKSHP, Dr Dip, Marcin Krupa, Pitti Schmitti i Adam Zasada.

Kiedy: 01.02 (piątek)
Gdzie: Warszawa, klub 1500m2 do wynajęcia
Start: godz. 21:00
Wstęp: 15 PLN

Nie ma więcej wpisów