Kiedy Michael Lang, przez cały miesiąc poszukiwał odpowiedniego miejsca na ziszczenie swojego marzenia, czyli zorganizowanie ogromnego festiwalu muzycznego, borykał się z wieloma problemami. W końcu trafił na pewne wzgórze, gdzie ujrzał idealną przestrzeń – pole, które wręcz zostało stworzone do tego celu. Ziemia należała do Maxa Yasgursa – rolnika, który dogadał się z Langiem, a za utratę upraw i możliwość zorganizowania imprezy wziął 50000 dolarów. Od tego momentu zaczęto przygotowania, lecz to co nastąpiło później przerosło oczekiwania organizatorów. Już tydzień przed pojawieniem się pierwszych artystów na scenie, sprzedano 200000 biletów. Pojawiły się problemy z niedokończonym płotem i tysiącami ludzi bez wejściówek, którzy przyjechali na dziko. W końcu padła decyzja – festiwal będzie darmowy. Tak rozpoczęła się historia legendarnego festiwalu Woodstock.

Jedną z głównych gwiazd pamiętnego festiwalu w 1969, miał być Jimi Henrix. Wielu wielkich muzyków tamtych czasów odmówiło, twierdząc, że festiwal okaże się klapą. Z perspektywy czasu, wiemy jak bardzo się pomylili. Henrix nie popełnił tego błędu, a za dwa występy które miał dać (jeden akustyczny, który nie doszedł do skutku) wziął 30000 dolarów, gdzie jego standardowa stawka wynosiła ponad trzykrotnie tyle. Jimi był podekscytowany  Woodstockiem. Zawsze twierdził, że były tylko dwie próby przed festiwalem, a tak naprawdę ćwiczyli na ten koncert już miesiąc wcześniej. Zespół planowo miał zagrać w niedziele o północy i zamykać imprezę, ale wszystko tak się nie zgrało, że wyszli na scenę dopiero rano następnego dnia. Mnóstwo ludzi już wyjechała i dla nich festiwal się skończył. Ci co zostali, czyli około 40000 osób na pewno nie żałowało swojej decyzji. Henrix z ekipą grali prawie dwie godziny. W pewnym momencie Jim stwierdził: Spójrzcie, publiczność wysyła nam mnóstwo energii, użyjmy jej i odeślijmy z powrotem. Tak też się stało. Kiedy muzyk zagrał amerykański hymn w swojej wersji, było wiadomo, że to jeden z ważniejszych występów w historii muzyki, który bez wątpienia przejdzie do historii.

Za sprawą Multikino, macie okazje przeżyć te niezwykłe chwile roku 1969 na nowo, podziwiając niewątpliwy kunszt mistrza gitary na srebrnym ekranie. W sieci kin, równo o 20:00, 07.02, w 19 miastach będziecie mogli doświadczyć Jimi Hendrix: Live at Woodstock.

Poniżej pełna lista kin, w których odbędzie się wydarzenie Jimi Hendrix: Live at Woodstock:
Multikino Bydgoszcz
Multikino Kraków
Multikino Radom
Multikino Wrocław Arkady
Multikino Łódź
Multikino Warszawa Ursynów
Multikino Wrocław Pasaż
Multikino Gdańsk
Multikino Poznań Malta
Multikino Rybnik
Multikino Warszawa Wola
Multikino Zabrze
Multikino Warszawa Złote
Multikino Rzeszów
Multikino Koszalin
Multikino Poznań Stary Browar
Multikino Szczecin
Multikino Kielce
Multikino Słupsk

Kiedy: 07.01 (czwartek)
Gdzie: sieć kin Multikino
Wstęp: bilety na FB Multikino: 15 zł / w kasach: 20 zł
Start: 20:00

Nie ma więcej wpisów