Po trzech latach od wydania ostatniego albumu Nowy Lepszy Człowiek, grupa Bruno Schulz powraca ze świeżym materiałem. Nakładem wydawnictwa Fonografika już 16 lutego na sklepowe półki trafi Wyspa, czwarty studyjny album muzyków z Kielc. W poniedziałek poznaliśmy najnowszy singiel promujący materiał – kawałek Z Bliska.

Panowie powstali w 2003 roku. Na ich fonograficzny debiut trzeba było poczekać cztery lata, jednak płyta Ekspresje, Depresje, Euforie została zaliczona do trójki najlepszych albumów wiosny 2007 roku. Na ich koncie znajdują się jeszcze dwa albumy – Europa Wschodnia z 2009 roku oraz Nowy Lepszy Człowiek z 2010 roku.

Nowy krążek przynosi nam nowe brzmienie. Jak zapowiadają, na albumie nie brakuje świetnych melodii, z którymi grupa jest kojarzona. Teksty natomiast są odważniejsze i z większą dosłownością niż dotychczas traktują o samotności, spowodowanej niedopasowaniem do otaczającego nas świata.

Pełna track lista Wyspy:
1. Miss Tel Aviv
2. Z bliska
3. Pierwszy alarm
4. Oswajanie
5. Kolejna fala
6. Zanim ktoś dotknie mocniej
7. Nawet z tobą
8. Barwy wojenne
9. Nowe tło
10. Wrócisz tu

Wracając pamięcią do świetnego kawałka Szybki Świat, pochodzącego z ich ostatniej płyty, nowy utwór nie robi przy nim wielkiego wrażenia. Miejmy nadzieję, że na całym krążku uda się jednak odnaleźć starego, dobrego Bruno, a rewolucyjnie odmienione brzmienie będzie jej atutem. Najnowszy singiel Z Bliska do posłuchania poniżej:

Nie ma więcej wpisów