Ursynalia już od dawna są ciekawą propozycją na rozpoczęcie letniego okresu niezapomnianych przygód i spotkań ze znajomymi. Ze zwykłej imprezy dla studentów zamieniły się w festiwal muzyczny, który ma do zaoferowania występy gwiazd światowego formatu. W zeszłym roku na warszawskiej scenie pojawili się tacy artyści jak Slayer, Billy Talent, Limp Bizkit. Była to nie lada gratka dla fanów mocniejszych brzmień. Natomiast podczas tej edycji również pojawią się zespoły metalowe jak szwedzkie Soilwork czy rockowe Royal Republic. Będzie można też zobaczyć grającego reggae Gentlemana. I tutaj następuje niespodzianka. Dość kontrowersyjny wybór dla co niektórych starych wyjadaczy tego studenckiego święta – na Ursynaliach 2013 wystąpią Steve Aoki i Pendulum.

Steve Aoki to amerykański DJ, który łączy to, co ostatnio bardzo popularne: dubstep i electro house. Bardzo często tworzy remiksy, a jednym z bardziej znanych jest Pursuit of Happiness Kid Cudiego, który promował film o jednej wielkiej imprezie Project X. Jeżeli nie kojarzycie, to możecie posłuchać poniżej. W styczniu zeszłego roku Steve Aoki wydał swój pierwszy album Wonderland.

Natomiast Pendulum ma już nieco dłuższą historię. Wydali trzy albumy, istnieją od 2002 roku, a ich muzyka łączy w sobie elektronikę, drum & bass z rockowym zacięciem. Oczywiście również remiksują. Warto sprawdzić ich wersje np. Vodoo People The Prodigy czy Violet Hill Coldplay (chociaż ostrzegam, że to ostatnie raczej nie spodoba się ortodoksyjnym fanom zespołu). Chociaż Pendulum oficjalnie nie istnieje od 2012 roku, to jego byli członkowie Paul ‘El Hornet’ Harding i Ben The Verse Mount nadal występują pod nazwą grupy. W Warszawie wystąpią jako Pendulum DJ set & Verse.

Trzeba pamiętać, że jeszcze ponad dwudziestu artystów zostanie ogłoszonych, a organizatorzy zapewniają, że nie ujawnili największych zespołów, które zagrają na warszawskiej scenie. Ursynalia zaczynają się 31 maja i potrwają 3 dni.

Nie ma więcej wpisów