Nowy klip Miki Urbaniak przywołuje przede wszystkim wspomnienia. Czasy, w których w każdy sobotni wieczór cała rodzina zbierała się przed czarno-białym telewizorem, aby obejrzeć jedyny emitowany program rozrywkowy z udziałem rodzimych gwiazd filmu i muzyki. Kto by wtedy myślał, o krystalicznie czystym obrazie, idealnym dźwięku jaki obecnie zapewniają nam technologiczne cuda producentów sprzętu RTV. Teledysk idealnie wpasowuje się w stylistykę retro – szumy na ekranie i skaczący co jakiś czas obraz ani trochę nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie – nadają mu klimatu.

Klip powstał do tytułowej piosenki z drugiego albumu artyski Follow You. Płyta ukazała się w zeszłym roku i jest gatunkową mieszanką wybuchową – można na niej znaleźć zarówno ballady wyciągnięte z lat 50. jak i kawałki w stylu country, czy numery z rockowym pazurem.

Kto powiedział, że na płycie trzeba się ograniczać do jednego stylu? – śmieje się artystka. – Mam taką naturę, że jeśli ktoś czegoś ode mnie oczekuje, ja natychmiast robię coś dokładnie odwrotnego. Nie chcę się dać zaszufladkować.

Mika Urbaniak jest córką Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka, nie jest więc dziwne, że ta dziewczyna muzykę ma we krwi. Początkowo zajmowała się jazzem, potem zaczęła poszukiwać własnego stylu. Przygotowując się do wydania debiutanckiej płyty z chęcią nawiązywała współpracę z innymi artystami, wśród nich znaleźli się między innymi Andrzej Smolik, O.S.T.R., Kayah, Tatiana Okupnik oraz Grzegorz Markowski.

Teledysk do kawałka Follow You możecie obejrzeć powyżej.

Nie ma więcej wpisów