Po wydaniu debiutanckiego, imiennego albumu okrzyknięty został cudownym dzieckiem dubstepu. Zyskał uznanie nie tylko słuchaczy, ale także krytyków, którzy umieścili go na drugiej pozycji w plebiscycie BBC Sound of 2011, a wspomniany krążek nominowany był nawet do prestiżowej Mercury Prize. Nie ma co się więc dziwić, że oczekiwania co do jego następcy są bardzo duże. Czy im podoła dowiemy się już niedługo.

James Blake, bo o nim oczywiście mowa, poprzez Facebooka przekazał właśnie swoim fanom pierwsze informacje na temat drugiego w karierze longplaya. Materiał ukaże się już 8 kwietnia nakładem Republic Records. Overgrown, bo tak zatytułowane zostało wydawnictwo, promowane będzie przez Retrograde, który został dzisiaj zaprezentowany w BBC Radio 1 . Singiel można już było wcześniej usłyszeć na koncertach, lecz dopiero teraz udostępniono jego studyjną wersję. Utwór do sprzedaży trafi  jednak w najbliższy poniedziałek, czyli 11 lutego, a dzień wcześniej na oficjalnym kanale YouTube’a  muzyka można będzie obejrzeć do niego video.

Overgrown zdaje się być żywszy od znanych nam utworów Blake’a, nie traci przy tym jednak charakterystycznego post dubstepowego klimatu. O tym czy cała płyta utrzymana będzie w podobnej stylistyce przekonamy się już w kwietniu. Tymczasem posłuchajcie co tym razem nuci dla nas Brytyjczyk.

Nie ma więcej wpisów