W zupełnie nową stronę podąża Drake, zaczynając promocję swojego nowego albumu. Nie używa do tego rozgłośni radiowych ani stacji telewizyjnych, a stawia na blog Octobers Very Own. Czyli dokładnie kanału gdzie zaczynał publikować swoje utwory począwszy od 2008 roku.

Wszystko to jednak ma nieco głębszy wymiar, bo nowy utwór, jakiego możemy posłuchać, nosi tytuł Started From The Bottom. Tym samym raper odnosi się do swoich najwcześniejszych lat kariery. Również pod względem muzycznym singiel tak bardzo odbiega od nieco klubowego i różnorodnego albumu sprzed ponad roku.

Drake stawia na minimalizm powtarzanego bitu opartego na motywie pianina i odchodzi od wcześniej ukształtowanego r’n’b. Wpisuje się w mocniejszą stylistykę, nie tyko muzycznie, ale też w postaci słowa.

Początkowo zaprezentowanie Started From The Bottom miało wiązać się z nocą rozdania nagród Grammy, gdzie Drake ma szansę zdobyć kilka statuetek, w tym za najlepszy album Take Care. Być może wcześniejsze ukazanie się życiowego hymnu Kanadyjczyka pomoże mu (całkiem zasłużenie) w zdobyciu statuetki.

Nie ma więcej wpisów