Niedawno prezentowaliśmy Wam singiel do najświeższego singla The Pigeon Detectives. Przyszedł także czas na więcej informacji dotyczących nowej płyty – We Met At Sea. Następca Up, Guard And At ‚Em ukaże się 29 kwietnia bieżącego roku. Pieczę nad We Met At Sea sprawuje Cooking Vinyl. Będzie to już czwarty album tego chwytliwego, brytyjskiego zespołu.

Lider zespołu – Matt Bowman – wypowiada się na temat nowego tworu następująco:

Przy trzecim albumie momentami prawie zaprzeczyliśmy naszym instynktom, bardzo się zdyscyplinowaliśmy. Tym razem napisaliśmy po prostu to, co samo (bardzo naturalnie) się pojawiło. Nie narzucaliśmy sobie niczego i jeśli coś nie było dostatecznie dobre, to po prostu to wyrzucaliśmy.
Gdzie tylko było to możliwe użyliśmy pierwotnych nagrań, zostawiając błędy, ale dodaje to tylko charakteru. Napisanie albumu, który świetnie wypadnie na żywo i stworzy rock’n’rollową atmosferę na naszych koncertach po prostu miało dla nas sens.

Tracklista:
1. Animal
2. I Won’t Come Back
3. Hold Your Gaze
4. Light Me Up
5. Can’t You Find Me
6. I Don’t Mind
7. Day And Month
8. Unforgettable
9. No State To Drive
10. Where You Are

Zespół ogłosił także daty trasy promującej We Met At Sea. Na razie jest to tylko trasa po Wielkiej Brytanii, ale kto wie czy jeszcze w tym roku nie odbędzie się tournée po Europie. Energetyczne koncerty sprzed roku nie dają mi o sobie zapomnieć. Mam więc nadzieję na rychły powrót The Pigeon Detectives do Polski.

Nie ma więcej wpisów