Nowojorski zespół Vampire Weekend podał ostatnio więcej szczegółów dotyczących ich trzeciej płyty – Modern Vampires of the City. Wiedzieliśmy już kto zajął się produkcją płyty (XL Recordings) i kiedy zostanie ona wydana (7 maja bieżącego roku). Następca Contry z 2010 roku ma być albumem o swobodniejszym brzmieniu. Jak mówią członkowie zespołu, już nie będzie tak pozytywny jak pozostały dorobek zespołu, ale zapewne będzie równie interesujący.

Ezra Keonig (wokalista i gitarzysta) przyznał, że prace nad ostatnią płytą były dość męczące dla zespołu, który czuł niemałą presję spowodowaną sukcesem dwóch poprzednich wydawnictw. Chłopaki z Vampire Weekend doskonale zdają sobie sprawę z tego, że oczekuje się od nich wiele. Z pomocą przyszedł im producent: Ariela Rechtshaida, z którym bardzo się zżyli podczas nagrań i dzięki niemu czuli się zmotywowani do włożenia w nowy album całego serca. Sprawy nabrały większych obrotów i wiosną doczekamy się  Modern Vampires of the City.

Tracklista przedstawia się następująco:
1. Obvious Bicycle
2. Unbelievers
3. Step
4. Diane Young
5. Don’t Lie
6. Hannah Hunt
7. Everlasting Arms
8. Finger Back
9. Worship You
10. Ya Hey
11. Hudson
12. Young Lion

Ciekawostką jest prawdopodobieństwo, iż utwór nr 10 – Ya Hey – jest odpowiedzią na piosenkę Outkast (Hey Ya). Już za prawie trzy miesiące będziemy mieli okazję przekonać się i o tym. Na chwilę obecną trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i zadowolić się utworem numer dwa (Unbelievers), który znany jest już od ponad pół roku.

Nie ma więcej wpisów