W tym roku Walentynki będą nie tylko świętem zakochanych. Tego dnia cały świat zaprotestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. Jak? Tańcem. 14 lutego w niemal każdym większym mieście będzie można spotkać grupę ludzi, którzy wykonają specjalny układ do piosenki  Break the Chain. Tak będzie wyglądać akcja One Billion Rising, która w Polsce ukrywa się pod nazwą: Nazywam się Miliard.

Kawałek napisała i wyprodukowała Tena Clark, która na swoim koncie ma współpracę z Arethą Franklin i Chaka Khan. Utwór w dość oczywisty sposób opowiada o tym, że kobiety w wielu krajach są źle traktowane. Żeby się uwolnić powstają i tańczą. Układ, który będzie można zobaczyć w wielu miejscach publicznych także polskich miast, stworzyła choreografka Debbie Allen. 

Singiel można za darmo pobrać z oficjalnej strony akcji One Billion Rising. Jak słychać, stylistyką nawiązuje do bardzo czystego popu. Coś czuję, że na pewno na długo zawitałby w wielu polskich rozgłośniach radiowych. No cóż, może się jeszcze pojawi. Jeżeli macie ochotę zatańczyć i tym samym wesprzeć akcję, to poniżej znajdziecie listę miast z podlinkowanymi wydarzeniami na Facebooku i filmik instruktażowy:

Białystok, Bydgoszcz, Gliwice, Iwno, Katowice, Konin, Koszalin, Kraków, Lubin, Lublin, Łódź, Olecko, Olsztyn, Poznań, Rokietnica, Siedlce, Sosnowiec, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Ząbkowice Śląskie, Zielona Góra

Nie ma więcej wpisów