Mimo rosnącej krytyki, nagrody Grammy cały czas pozostają tymi najcenniejszymi. Nazywane także muzycznymi Oscarami, w niedzielę zostaną wręczone już po raz 55.. Pełną listę nominowanych artystów poznaliśmy już na początku grudnia. Przypomnę tylko, że statuetki zostaną przyznane aż w 81 kategoriach, a najczęściej mogą po nie wychodzić:  Dan Auerbach, zespół fun.Jay-ZMumford & SonsFrank Ocean i Kanye West, którzy otrzymali po 6 nominacji. O jedną mniej otrzymali: The Black KeysChick Corea i Miguel.

Grammy to oczywiście nie tylko pokazy celebrytów, którzy udowodniają, że potrafią przeczytać pełną listę nominowanych artystów i nawet bez problemów wręczyć zwycięzcy złoty gramofon. To także specjalnie przygotowane na tę okazję występy. W tym roku zobaczymy aż 21 pokazów w tym 8 specjalnych:

Na scenie pojawi się Elton John, któremu towarzyszyć będzie Ed Sheeran. Będzie to potężne uderzenie brytyjskiej muzyki. Podobnym połączeniem muzyka-dinozaura z nowymi gwiazdami będzie wspólny występ Bruno Marsa, Rihanny i Stinga. Dość oryginalnym połączeniem będzie również Maroon 5Alicii Keys. 

Ale gala Grammy to oczywiście także mnóstwo hołdów, powrotów, rozstań itp. Mimo, że wrócił już na Super Bowl, to powróci ponownie! Justin Timberlake pojawi się na scenie Staples Center w Los Angeles.

Elton John na scenie pojawi się nie tylko przy okazji występu z młodym Brytyjczykiem. Razem z Zaciem Brownem, Alabamą Shakes’ Brittany Howard, Mumford & Sons i Mavis Staples, złoży hołd zmarłemu w maju literowi zespołu The Band. Przypomnijmy, Levon Helm odszedł 12 maja 2012 roku.

Jeden z występów zostanie także zadedykowany Dave’iemu Brubeckowi, który zmarł na początku grudnia. Dla niego na scenie pojawią się Stanley Clarke, Chick Corea i Kenny Garrett. Swój występ będzie miała także Kelly Clarkson, która w zeszłym roku świętowała 10. rocznicę wygrania pierwszej edycji American Idol i rozpoczęcia swojej kariery.

Jeżeli macie ochotę oglądać 55. galę rozdania nagród Grammy, to możecie to zrobić w internecie na specjalnym kanale YouTube i na oficjalnej stronie akademii. 

 

Nie ma więcej wpisów