Ogromną zaletą OFF Festival od zawsze było otoczenie natury i przede wszystkim duże zróżnicowanie w kategorii zaproszonych wykonawców. Z ogromną przyjemnością mogę ogłosić, że ten rok nie będzie się niczym różnił. Do tej pory Artur Rojek zapowiedział, że w Dolinie Trzech Stawów zagrają Metz, Deerhunter, Jens  Lekman, Merchandise oraz  Laurel Halo.

Wczoraj poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy dołączą do festiwalowych atrakcji. W ten sposób w Katowicach zaprezentują się panowie z The Walkmen, którzy na koncie mają sześć albumów, w tym ostatni Lisbon uznany za jeden z najlepszych albumów 2010 roku.

Podczas sierpniowej imprezy nie zabraknie również odrobiny wyrafinowanej elektroniki w postaci jednej z brytyjskich nadziei na rok 2013. Chodzi oczywiście o duet wprost z Londynu – AlunaGeorge. Ich album debiutancki ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w czerwcu, a znajdą się na nim między innymi single Your Drums, Your Love czy You Know You Like It. Zdecydowanie warto wybrać się na ten występ, chociażby po to, by przekonać się czym zachwycają się Brytyjczycy.

Niech zawiedzeni nie będą fani post-punku czy ogólnie gitarowego brzmienia, bo tego również nie zabraknie. The Pop Group, Thee Oh Sees a ponadto z zupełnie innego muzycznego świata Blondes. W końcu organizatorzy imprezy zaprezentowali część krajowej reprezentacji – Super Girl & Romantic Boys, Bisz i rewelacja ostatnich miesięcy Tres.B. Ciekawie? Owszem, a pamiętajmy, że to dopiero początek ogłoszeń związanych z katowickim festiwalem. Co jeszcze ma w zanadrzu Artur Rojek? Przekonamy się już niedługo.

Nie ma więcej wpisów