Très.b rozpoczął swoja działalność w trzyosobowym składzie coverem PJ Harvey Who the fuck w duńskiej szkole muzycznej. Ta grupa to prawdziwa mieszanka temperamentów duńsko-angielsko-holendersko-amerykańsko-polskich. Różne pochodzenie – jak można się domyślać – wpływa też na odmienne inspiracje poszczególnych członków zespołu, co prowadzi do różnorodności i oryginalność ich muzyki. Ze swoim międzynarodowym pochodzeniem Très.b czuje się znakomicie na niezależnych scenach innych krajów. Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) bardzo.b i jest pewnego rodzaju odnośnikiem do muzyki klasy b, która jest surowa i nieoszlifowana.

Debiutancka EP-ka Très.b – Neon Chameleon wydana w październiku 2006 okazała się sporym sukcesem, a za swój album The Other Hand w 2011 roku grupa została laureatem Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W tym roku Misia, Olivier i Tom otrzymali także Paszport Polityki w kategorii muzyka popularna.

Ktoś kiedyś powiedział, że wokalistka Misia Furtak brzmi jak skrzyżowanie PJ Harvey z zachrypniętą Bjork, a gitary warczą a’la Sonic Youth. Żeby się o tym przekonać, koniecznie musicie posłuchać ich na żywo. Walentynkowy koncert grupy w klubie kosmos kosmos będzie do tego świetną okazją!

Kiedy: 14.02 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, klub kosmos kosmos (ul. Koszykowa 55)
Start: godz. 21:00
Wstęp: 20 – 25 PLN

Nie ma więcej wpisów