Aż 10 lat minęło od wydania ich ostatniej  płyty Give Up, teraz powracają z nowymi kawałkami, które znajdą się na podwójnym albumie. Odświeżona wersja krążka sprzed kilku lat będzie zawierała dwa całkowicie nowe utwory, które wcześniej nie były publikowane, a są nimi Turn Arround oraz A Tattered Line of String. Przed pojawieniem się krążka zespół udostępnił jeden z nich. Czy jest to zapowiedź wielkiego powrotu? W dodatkowych utworach możemy usłyszeć gościnnie Jenny’ego Lewisa z Rilo Kiley.

Ale to nie wszystkie niespodzianki, które przygotował dla nas zespół. Na jednym z krążków znajdą się covery oraz remiksy utworów z Give Up. Utwór Tattered Line of String swoją premierę miał na kanale BBC 6 Music w programie Steve’a Lamacq’a. Natomiast video do tego samego utworu zostało stworzone przez Justina Lapriore’a.

Premiera odświeżonego albumu ustalona jest na 9 kwietnia. W wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, Ben Gibbard – wokalista zespołu zaprzeczył, iż ma powstać nowa płyta, na dzień dzisiejszy mamy tylko małą próbkę tego co stworzyli przez tyle lat.

Nie ma więcej wpisów