Dzisiaj rano do grona open’erowych gwiazd dołączyli Skunk Anansie. Zespół znany jest przede wszystkim dzięki swojej charyzmatycznej wokalistce Skin. Grupę wzmocnił dotychczasowy rockowy front, który będziemy mogli zobaczyć na lotnisku w Kosakowie od 3 do 6 lipca.

Nadszedł wieczór, a z nim kolejne odsłony festiwalowych gwiazd. Na scenach w Gdyni zobaczymy również Modest Mouse, Editors oraz Alt-J.

Modest Mouse to kolejny rockowy zespół, który pojawi się w ramach festiwalu Open’er. Sześcioosobowa grupa, tworząca szeroko pojęty indie-rock, gra już 20 lat. Będzie to pierwsza wizyta Amerykanów w Polsce. Szczytową popularność zdobyli dzięki płycie We Were Dead Before the Ship Even Sank, która zdobyła pierwsze miejsce listy Billboardu. Nazwa grupy wywodzi się z opowiadania Virginii Woolf – Znak na ścianie.

Editors to kolejny indie-rockowy zespół, jednak tym razem z Wielkiej Brytanii. Ich muzyka charakteryzuje się łączeniem wyrazistej gitary z elektronicznymi, syntezatorowymi dźwiękami. Jednym z największych atutów grupy jest intrygujący, łatwo rozpoznawalny głos wokalisty Thomasa Smitha. Będzie to druga wizyta Brytyjczyków na festiwalu – po raz pierwszy wystąpili w 2008 roku.

Alt-J – muzyczna bomba i najlepszy debiut roku 2012. Swoją debiutancką płytą An Awesome Wave podbili serca krytyków i fanów muzyki na całym świecie. Zdobywcy prestiżowej nagrody Mercury Prize po raz pierwszy odwiedzą nasz kraj, aby zagrać dla Open’erowiczów.

Już nie możemy się doczekać!

Nie ma więcej wpisów