Australijski duet Big Scary właśnie wydał pierwszy singiel pochodzący z ich drugiego studyjnego albumu Not Art. Płyta, którą promuje kawałek o tytule Phil Collins, ma się ukazać w połowie roku.

Album niemal w całości jest wyprodukowany i zaplanowany przez Toma Ianseka, a powstawał przez ostatnie dziewięć miesięcy. Jest kilka czynników, które doprowadziły nas do brzmienia, jakie można będzie znaleźć na „Not Art” – mówi Tom. Jednak główną iskrą było odkrycie elementów produkcji pochodzących z hip-hopu oraz wykorzystanie ich do tego, co jest esencją muzyki pop.

Kawałek rozwija się w bardzo powolnym tempie, wokal Toma zdaje się delikatnie szybować nad spokojnym bębnieniem Jo Syme. Sam Iansek twierdzi, że miał zamiar stworzyć w nim poczucie przestrzeni i nastroju – utwór miał przenosić słuchacza w inne miejsce i inny czas. Phil Collins został zmiksowany przez Toma Elmhirsta (The Kills, Goldfrapp), który uznał, że mocny wokal to jest główny element, który będzie znakiem tego, co nadejdzie na nowym albumie.

Posłuchajcie kawałka Phil Collins poniżej:

Nie ma więcej wpisów