Jak brzmi piosenka Diamonds w lżejszej aranżacji? Tego dowiecie się, oglądając ostatni występ Jessie Ware w BBC Radio 1 Live Lounge. Ten program w brytyjskiej stacji radiowej jest już powoli kultowy. Prawie każdy artysta, który gości w studiu właśnie BBC, śpiewa jedną swoją piosenkę, druga natomiast to cover jakiegoś topowego kawałka. Oba utwory wykonywane są akustycznie.

To nie pierwszy raz, kiedy artyści na ten drugi utwór wybierają właśnie piosenkę Rihanny. Cały czas w pamięci mam występ Ellie Goulding, która fenomenalnie wykonała piosenkę Barbadoski Only Girl (In The World). Po twórczość piosenkarki sięgnęła także Jessie J, która zaśpiewała We Found Love. Popularne były także kawałki z udziałem RiRi. Princess of China wykonała Kelly Clarkson, a genialny cover singla Take Care nagrała Florence + Machine.

Wracając do występu Jessie, to ciężko jest czasami obiektywnie stwierdzić, czy wykonanie jest lepsze albo gorsze od oryginału. Brytyjka wykonała kawałek poprawnie, w swoim stylu. Dla mnie jednak są fragmenty, w których wieje nudą.

 

[poll id=”9″]

Nie ma więcej wpisów