Do Palladium przyjedzie Patrick Wolf w ramach trasy promocyjnej albumu Sundark and Riverlight, zawierającego nowe wersje najpopularniejszych utworów brytyjskiego muzyka. Na podwójnym wydawnictwie znalazło się z sumie 16 pozycji, w oryginale pochodzących z takich płyt jak m.in.: LycantrophyLuparcalia czy The Bachelor. Chociaż na płycie zabrakło premierowych nagrań i tak warto po nią sięgnąć, aby przekonać się jak dużą fantazją wciąż dysponuje Patrick.

Patrick Wolf to artysta, który na scenie obecny jest nie od dziś. Zadebiutował w 2002 roku EP-ką The Patrick Wolf. Rok później przyszedł czas na pełnowymiarowy album Lycanthropy. Jednak dopiero drugi album: Wind in the Wires, na którym artysta daje upust swoim kornwalijskim i irlandzkim korzeniom, pozwolił mu przebić się do szerszej grupy odbiorców i zyskać uznanie w oczach nie tylko fanów, ale tez krytyków. Lata eksperymentów i doskonalenia przyniosły nie tylko trzy kolejne albumy, z których pochodzą takie utwory jak: The Magic Position, Vulture, Damaris czy The City. Przyniosły także sławę i sprawiły, że muzyk na stałe wpisał się już w estetykę szeroko pojętej muzyki folkowej, alternatywnej i elektronicznej.

Mimo iż Patrick Denis Apps – bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko – to osoba, która wzbudza skrajne emocje, z pewnością nie można mu odmówić jednego – talentu. Artysta swoim głosem potrafi nie tylko zahipnotyzować i wzbudzić tzw. ciary, potrafi także skłonić do refleksji, co w dzisiejszych zabieganych czasach jest niezwykle cenne.

Kiedy: 2.03 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Palladium (ul. Złota 9)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 65-95 PLN

Nie ma więcej wpisów