To jedno z najważniejszych wydarzeń w brytyjskim świecie muzycznym. Już po raz 33. rozdane zostaną BRIT Awards. Oto, czego możemy się spodziewać na tej gali. Impreza odbędzie się w londyńskiej The O2 Arena, a poprowadzi ją James Corden. Jak co roku, obdarowani nagrodami zostaną nie tylko artyści z Wielkiej Brytanii, ale też spoza królestwa Elżbiety II.

W tym roku najczęściej na scenę może zostać wywoływana Emeli Sandé, która został nominowana aż cztery razy. Tyle samo nominacji zgarnęli też chłopaki z Mumford & Sons. Jednak na trzy statuetki może liczyć zespół Alt-J. Natomiast Jessie Ware i Adele mają w tym roku szanse na dwie nagrody.

Ale każda gala to oczywiście występy. Tak samo jest i w tym wypadku. Na scenie będziemy mogli zobaczyć wcześniej już wymienionych: Emeli Sandé i Mumford & Sons, ale także Bena Howarda, Muse, Justina Timberlake’a, Robbie Williamsa, Taylor Swift, no i Justina Biebera do potęgi piątej, czyli One Direction.

Natomiast ze swojej nagrody już cieszy się Tom Odell, który otrzymał BRIT Award w kategorii Critics’ Choice i Paul Epworth, który został uznany za najlepszego brytyjskiego producenta.

Nie ma więcej wpisów