Fryderyki to najważniejsza nagroda muzyczna w naszym kraju. Już w czwartek poznamy nominowanych do Nagród Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2013. Przypomnijmy, że to wyróżnienie przyznaje Akademia Fonograficzna, która składa się z 1200 członków. Są to twórcy, kompozytorzy, dziennikarze muzyczni, nominowani w poprzednich edycjach, a także przedstawiciele branży fonograficznej.

W tym roku artyści powalczą o Fryderyka w następujących kategoriach: najlepszy album, najwybitniejszy artysta, najciekawszy debiutant w muzyce rozrywkowej, najciekawszy debiutant w muzyce jazzowej. Oprócz tego pięć piosenek będzie walczyć o tytuł utworu roku. Ale to oczywiście nie wszystko. Statuetki Akademii Fonograficznej zostaną także przyznane artystom, którzy wykonują muzykę poważną. W tym dziale poznamy nominowanych do tytułu najlepszego albumu, artysty roku i najwybitniejszego nagrania muzyki polskiej.

W ten czwartek dowiemy się również, kto zostanie uhonorowany Złotym Fryderykiem. Dla przypomnienia, tę nagrodę otrzymują artyści trzech sekcji (muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej) za całokształt osiągnięć artystycznych.

Za parę dni dowiemy się, czy ktoś będzie miał szanse powtórzyć zeszłoroczny sukces Ani Rusowicz. Poznamy także miejsce i datę tegorocznej gali. Macie już swoje typy?

Nie ma więcej wpisów