Mistrz artystycznej wrażliwości, Keaton Henson znów postarał się o to, żeby dogłębnie wzruszyć swoich słuchaczy. Właśnie ukazał się teledysk do utworu Lying To You, który znajdzie się na nadchodzącym albumie artysty zatytułowanym Birthdays. Płyta ujrzy światło dzienne 25 lutego. Klip wyreżyserowała Autumn de Wilde, a w obrazie wystąpiła jej córka Arrow. Autumn de Wilde współpracowała z wieloma artystami z muzycznej branży, m.in. Elliotem Smithem, The Raconteurs, Spoon, Arcade Fire, czy The Flaming Lips. Pomagał przy okładkach płyt i filmach dokumentalnych.

W związku ze zbliżającą się premierą płyty artysta zaplanował na luty kilka koncertów w Wielkiej Brytanii, jako początek przełamywania lodów w występowaniu na żywo, bowiem jak dotąd bardzo się tego wstydził i robił to bardzo rzadko. Bilety zostały wyprzedane.

Oprócz muzyki, Keaton jest niezwykle utalentowanym grafikiem. Ostatnio zaprojektował t-shirt dla Yellow Bird Project – organizacja ta namawia muzyków do projektowania ubrań, których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. W styczniu w Londynie można było zwiedzać wystawę jego rysunków zatytułowaną Hithermost, a o jego pracach pisano: romantyczny obraz śmierci i makabry…

Nie ma więcej wpisów