Już tylko niecały miesiąc pozostał do premiery najnowszego albumu Davida Bowiego. The Next Day, bo taki tytuł otrzymał wspomniany krążek, z pewnością oczekiwany jest przez wielu, nie tylko wiernych słuchaczy Brytyjczyka. Poznaliśmy już jego zapowiedź – wraz z informacją o nowym wydawnictwie ukazał się pierwszy singiel, Where Are We Now. Teraz Bowie ogłosił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że 26 lutego, czyli już za tydzień ukaże się kolejny utwór The Stars (Are Out Tonight).

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie przygotował dla nas artysta. Na rynku pojawi się także wersja deluxe, dodatkowo powiększona o trzy piosenki. Wiadomo również, że na 16 kwietnia Bowie zaplanował wydanie reedycji kultowej już Alladin Sane, uznawanej za jedną z najbardziej oryginalnych płyt w barwnym dorobku artysty.

Jeśli to dla Was za mało i ubolewacie nad brakiem trasy promującej krążek, zainteresuje Was z pewnością fakt, że BBC Two pracuje właśnie nad filmem dokumentalnym o życiu muzyka. Obraz zatytułowany David Bowie – Five Years, którego premiera planowana jest na maj, opowiadać będzie o pięciu najważniejszych latach w życiu Davida, czyli roku 1971, 1975, 1977, 1980 oraz 1983. Jak zapowiada reżyser – Francis Whately – zobaczymy w nim nieopublikowany nigdzie wcześniej materiał archiwalny zarówno z trasy jak i ze studia oraz wywiady z muzykiem i jego współpracownikami.

The Next Day to dwudziesty czwarty już longplay w dorobku Bowiego, ukaże się on po dziesięcioletniej przerwie artysty w nagrywaniu.

Znana jest już tracklista:

01. The Next Day
02. Dirty Boys
03. The Stars (Are Out Tonight)
04. Love Is Lost
05. Where Are We Now?
06. Valentine’s Day
07. If You Can See Me
08. I’d Rather Be High
09. Boss Of Me
10. Dancing Out In Space
11. How Does The Grass Grow
12. (You Will) Set The World On Fire
13. You Feel So Lonely You Could Die
14. Heat

Wersja deluxe dodatkowo zawierać będzie:

15. So She
16. I’ll Take You There
17. Plan

Wy też nie możecie się już doczekać?

Nie ma więcej wpisów