W 2008  wydali swoją ostatnią płytę Beautiful Future. Po pięciu latach milczenia szkoci z Primal Scream powracają z nowym singlem o nazwie 2013.

Po zastąpieniu Gary’ego Mountfielda, który aktualnie koncertuje z The Stone Rockers Deebiem Googem z My Bloody Valentines, zespół powoli zbliża się do ukończenia pracy nad nową płytą. Będzie zatytułowana More Light i jeżeli znaki na ziemi i w internecie się nie mylą, to premiera będzie miała miejsce 6 maja bieżącego roku.

W utworze 2013 grupę wspiera grający na gitarze Kevin Shields, który podobnie jak basista na co dzień szarpie struny w My Bloody Valentines.

Na razie nic nie wiadomo o tym, czy zespół przyjedzie zagrać do Polski, ale jesteśmy dobrej myśli. Do do tej pory grupa zagrała u nas już trzy razy: na łódzkim Vena Music Festival 2008, rok później w warszawskiej Stodole i na OFF Festivalu w 2011 roku.

Nowo wydany singiel udowodnił, że ten mający już dwadzieścia sześć lat na karku zespół wciąż gra ze sporą werwą i charakterem. Typowym dla szkotów.

Nie ma więcej wpisów