Możemy oficjalnie usłyszeć rezultat tej niekonwencjonalnej kolaboracji – wspólny utwór Kylie Minogue i islandzkiej formacji múm został bowiem kilka dni temu udostępniony w postaci singla w serwisie iTunes. Whistle, bo o tej kompozycji mowa, usłyszeć mogliśmy już w zeszłym roku w filmie Jack & Diane, w którym Kylie Minogue wcieliła się w jedną z postaci.

Sam utwór, w swoim nastroju i charakterze, to stuprocentowe múm. Jest tu mnóstwo elektronicznych trzasków i skrzących się dźwięków, do tego dochodzi przepiękny akompaniament instrumentów smyczkowych i miękki, szepczący wokal Kylie. Wszystko to wyśmienicie ze sobą współgra, a utwór jest całkowicie hipnotyzujący. Warto dodać, iż przy produkcji Whistle brał udział Árni Rúnar Hlöðversson, członek innego islandzkiego zespołu – FmBelfast.

Współpraca wokalistki z eksperymentalną formacją múm była sporą niespodzianką, choć nie dziwi aż tak bardzo, biorąc pod uwagę zamiłowanie Kylie Minogue do nieszablonowych i ambitnych kolaboracji. Artystka nagrywała m.in. wspólnie z Nickiem Cave, znanym z Deee Lite DJ-em Towa Tei, japońskim raperem Verbal czy zespołem Hurts.

Nie ma więcej wpisów