Line of Fire – utwór, który jest przedsmakiem nadchodzącego (premiera w kwietniu) studyjnego albumu tria Junip – doczekał się teledysku.

Reżyserem tego obrazu jest Mikel Cee Karlsson, sławny szwedzki dokumentalista, który został już wielokrotnie nagrodzony za efekty współpracy z takimi gwiazdami jak Fever Ray, José Gonzálesem czy Bonde Do Role.

Video przedstawia różne epizody z życia bohaterów – starzejącej się pary i zamkniętego w sobie nastolatka. Cała historia została zapodana w bardzo sugestywny sposób. Po obejrzeniu teledysku zostajemy z całym worem pytań w głowie, na które musimy sobie sami odpowiedzieć. To było właśnie zamysłem Szwedów – podobne zapytanie stawia tekst piosenki: Co zrobisz, gdy znajdziesz się w miejscu, z którego nie ma powrotu?

Jeżeli cały nadchodzący album będzie taki jak ten utwór – świetnie zagrany, nastrojowy i z tekstami skłaniającymi do przemyśleń – to szykuje się nam naprawdę godny następca płyty Fields – w sam raz do poczucia odrobiny chłodnej Szwecji w ciepły (mam nadzieję) kwietniowy wieczór.

Nie ma więcej wpisów