Potwierdziły się informacje, że ten sławny pianista i wokalista nagra już trzydziesty studyjny album w swojej karierze. Płyta będzie nazywała się The Diving Board, a ukazać się ma dopiero we wrześniu tego roku.

Na krążku będziemy mogli usłyszeć 13 utworów, które będą mieszanką popu, jazzu, blues’a, gospel a nawet… walca. Mimo, iż sekcje instrumentalne nie będą stroniły od instrumentów dętych, album ten ma być zdecydowanie pianistyczny.

Nad tekstami do The Diving Board czuwa po raz kolejny popularny brytyjski poeta – Bernie Taupin, który od lat współpracuje z muzykiem. Wspólnie nagrali takie hity jak Tiny Dancer, Candle In The Wind czy Rocket Man. Pierwsze utwory do albumu panowie wymyślili już rok temu.

Kolejną znaczącą dla albumu kwestią jest skład bandu. Na gitarze zagra Doyle Bramhall, na basie pogrywać będzie, nie kto inny, jak wirtuoz tego instrumentu – Raphael Saadiq. Perkusją zajmie się Jack Ashford, bębnami Jay Bellerose, a za keyboardem stanie Keefus Ciancia. Skład ten uchodzi za najbardziej klasyczny z klasycznych. Ostatni raz zespół grał tylko w takim gronie w 1979 roku na albumie Victim Of Love.

Pozostaje już tylko czekać na nadejście września. Póki co mamy listę utworów, które mają ukazać na płycie:

1. Oceans Away
2. Oscar Wilde Gets Out
3. A Town Called Jubilee
4. The Ballad of Blind Tom
5. My Quicksand
6. Canft Stay Alone Tonight
7. Voyeur
8. Home Again
9. Take This Dirty Water
10. The New Fever Waltz
11. Mexican Vacation (Kids in the Candlelight)
13. Candlelit Bedroom
13. The Diving Board

Nie ma więcej wpisów