Nowa płyta Davida Bowiego, zatytułowana The Next Day, teoretycznie swoją premierę ma mieć 12 marca. Jednak posiadacze kont na iTunes mogą cieszyć się płytą tej żywej legendy dwa tygodnie przed premierą. Tak. Nowy Bowie już jest.

David Robert Jones, bo tak na prawdę ma na imię ta brytyjska ikona rocka, swoją karierę zaczął w 1967 roku od krążka David Bowie, który był potem znany też jako Man Of Words, Man Of Music. Prawdziwą sławę zapewnił mu jednak wydany w 1969 roku singiel Space Oddity. Utwór ten początkowo przeszedł bez większego echa, jednak z okazji lądowania na księżycu został przerobiony i wydany jeszcze raz. Tym razem był to strzał w dziesiątkę.

Ostatni krążek artysty – Reality został wydany w 2003 roku. Kariera Bowiego zawisła na włosku z powodu przeżytego w 2004 roku na koncercie w Pradze zawału serca. Wielu kwestionowało jego powrót na scenę. Nową płytą, z której single Where Are We Now i The Stars (Are Out Tonight) zyskały ogromną popularność, uciera nosa wszystkim niedowiarkom.

Nie ma więcej wpisów