Co jak co, ale festiwale w Polsce mają się dobrze! Przybywa ich z roku na rok, jak i z roku na rok zapraszane są coraz większe gwiazdy. Jest w czym wybierać, przez co każdy fan muzyki znajdzie coś dla siebie.

Do grona wykonawców Impact Festivalu dołączyły nowe gwiazdy. Obok takich zespołów, jak: Rammstein, Korn, Paramore czy 30 Seconds to Mars wystąpią: Newsted, Stereophonics, IAMX, Negramaro oraz Love and Death.

Love and Death – zespół założony przez słynnego Briana Heada Welcha, gitarzystę znanego z występów w grupie Korn. Promować będą debiutancką płytę Between Here & Lost, która miała swoją premierę w styczniu. Główną cechą charakterystyczną zespołu są mocne brzmienia połączone z chrześcijańskimi tekstami.

IAMX – projekt Chrisa Cornera, byłego frontmana zespołu Sneaker Pimps. Występ uświetni drugi dzień festiwalu i będzie to prawdopodobnie jednej z najciekawszych i najbardziej nieprzewidywalnych koncertów podczas całego wydarzenia. Muzyk będzie promował swój najnowszy album The Unified Field, który ukaże się 15 marca.


Negramaro – rockowy sekstet z Włoch. Odnieśli ogromny sukces w swoim kraju, a ich płyty pokrywają się kilkakrotnie platyną. Znani są także w innych państwach, pomimo tego, że śpiewają wyłącznie w ich ojczystym języku.

Newsted – ten koncert to nie lada gratka dla fanów zespołu Metallica. Jason Newsted, basista kultowej grupy, zaprezentuje swój nowy projekt. Zadebiutował w styczniu EP-ką Metal, o której krytycy pisali, że jest to powrót do czystego heavy metalu, za którym wielu tęskniło.

Stereophonics – jeden z najbardziej znanych walijskich zespołów rockowych. Promować będą swój ósmy studyjny album Graffiti on the Train. Grupa słynie ze świetnych występów na żywo, o czym będzie można się przekonać drugiego dnia festiwalu.

 

 

Nie ma więcej wpisów