Ścianka to żywa legenda trójmiejskiej alternatywy. Zespół powstał z inicjatywy Macieja Cieślaka w 1994 roku w Sopocie. Trudno jednoznacznie dopasować do tej grupy szufladkę z odpowiednim gatunkiem muzycznym.  Ścianka łączyła i nadal łączy w sobie to co najlepsze z punku i jazzu – wariacką energię i muzyczne szaleństwo.

W ciągu dziewiętnastu lat wielokrotnie dochodziło w Ściance do zmian osobowych, mimo wszystko grupa nagrała cztery długogrające albumy oraz szereg EP-ek. Ich dyskografię zamyka album Pan Planeta, wydany siedem lat temu. Po nim pojawiły się jeszcze dwie EP-ki – Secret Sister oraz Shifting the Night for Tomorrow, jednak wierni fani czekają wytrwale na długo zapowiadany, piąty długogrający album. O wyjątkowości tej grupy świadczy między innymi fakt, że ich kawałek Skuter został wybrany przez Artura Rojka na oficjalny hymn drugiej edycji OFF Festiwalu.

Muzycy od zawsze prezentowali nowe utwory w trakcie koncertów na długo przed tym jak trafiały one na oficjalne wydawnictwa. Dlatego też przedsmak tego, co znajdzie się na Come November – albumie, którego premiera od lat odwleka się w czasie – będzie mógł usłyszeć każdy, kto 7 marca pojawi się w warszawskiej Hydrozagadce. Wszystkich ciekawych tego, co Ścianka ma nam do zaprezentowania serdecznie zapraszamy na koncert.

Kiedy: 7.03 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)
Bilety: 25 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu koncertu

Nie ma więcej wpisów