Mimo, że światowy dzień wszystkich pań dopiero za parę dni, to Maria Sadowska może zacząć świętować swój własny Dzień Kobiet. Artystka wydała właśnie teledysk do utworu Dzień Kobiet, który zwiastuje jej kolejny album.

Płyta, która wydana będzie pod tym samym tytułem, jest już kolejnym autorskim tworem artystki. Ale Sadowska to kobieta o wielu talentach. Oprócz komponowania i śpiewania, zajmuje się też reżyserią. W piątek będziemy mieli okazję zobaczyć jej debiutancki długometrażowy film, również zatytułowany Dzień Kobiet. Ten film jest prawie w całości stworzony przez Marię. W tym przypadku, reżyserka zajęła się również skomponowaniem ścieżki dźwiękowej.

Utwory, które znalazły się na najnowszy krążku artystki, to nic innego, jak tematy muzyczne, które usłyszymy w filmie okraszone niezwykłymi tekstami. Warstwę liryczną współtworzył pisarka i działaczka Katarzyna Bratkowska. Inspiracją dla tekstów były cytaty ważnych myślicielek i filozofek między innymi: Luce Irigaray, Simone De Beauvoir czy Barbara Kruger. Z pewnością każda kobieta odnajdzie siebie na tej płycie, bo wszystkie dziewięć piosenek,które na niej znajdziemy, to nic innego jak odbicie lustrzane każdej z nas, podróż od rozpaczy do totalnej radości, a niekiedy esencja kobiecej mentalności.

Autorką tego teledysku jest Iwona Bielecka, która współpracowała także z Julią Marcell, Pezetem i zespołem Goya. A jeżeli macie ochotę zobaczyć, jak powstawał ten klip, to zajrzyjcie tutaj.

Nie ma więcej wpisów