Łódzka filia Gazety Wyborczej już po raz drugi zorganizowała plebiscyt CoJestGrane na najlepszą łódzką płytę roku. Konkurs trwał dwa tygodnie, a głosować można było za pośrednictwem SMS-ów. Pierwszego marca w Domu Towarzystwa Kredytowego poznaliśmy wielkich zwycięzców, czyli elektryzujący duet Little White Lies. Warto wspomnieć, że ich debiutancki album Devils in Disguise wyprzedził płyty takich artystów jak: Iza Lach (której wsparcia na Facebooku udzielił sam Snoop Dogg), KAMP!, Zeus czy Soniamiki. Nagrodą w konkursie jest statuetka w postaci płyty chodnikowej ozdobionej przez łódzkiego grafika Krzysztofa Iwańskiego oraz kampania reklamowa w centrum Łodzi.

Little White Lies, czyli Kasia i Zbyszek, grają razem od 2011 roku. Fonograficznie zadebiutowali w listopadzie 2012 roku, wywołując swoim albumem niemałe zamieszanie. Nagrywając płytę, wykonali to, co wydaje się być niemożliwe. Na jednym małym krążku zamknęli wszystkie dźwięki i cały magiczny klimat ich koncertów. Duet ma także na swoim koncie szereg świetnych występów, w tym udział na Heineken Open’er Festiwalu, a także koncerty we Francji i Włoszech. W maju tego roku planują wydać EP-kę, a jeden z utworów, który się na niej znajdzie, zaprezentowali podczas sesji dla BalconyTV.

Podczas konkursu na najlepszą łódzką płytę roku wręczono również nagrodę jury, która powędrowała w ręce zespołu KAMP! za ich debiutancki krążek.

Poniżej możecie posłuchać singiel promujący krążek Devils in Disguise – Łódzką Płytę 2012 roku:

Nie ma więcej wpisów