O sytuacjach życiowych można napisać opowiadanie, nowelę, powieść, można też piosenkę. Na ten temat dość sporo mają do powiedzenia – a raczej wyśpiewania – siostry Barbara i Zuzanna Wrońskie, tworzące duet Ballady i Romanse. Powiązań z twórczością wieszcza Adama można dopatrywać się jedynie w poetyckim charakterze tekstów, które wychodzą spod pióra Zuzanny. Twórczość dziewczyn śmiało można bowiem zaliczyć do poezji śpiewanej, ale takiej bardziej przystępnej nawet dla tych, którzy do tej pory do grona jej fanów nie należeli. Ich muzyczne interpretacje sprawiają, że zwyczajnie chce się poznawać kryjące się za słowami i dźwiękami historie, chce się ich słuchać.

Muzyka Ballad i Romansów zrodziła się w domowym zaciszu, a dokładniej w kuchni. Przy użyciu jej wyposażenia powstało oryginalne brzmienie, które na drugim krążku zostało już zastąpione klasycznym instrumentarium. Na Zapomnij usłyszymy dźwięki klarnetu, fagotu, saksofonu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych. Przy jego tworzeniu pracowało z kolei wielu uznanych artystów, którzy na co dzień poruszają się w bardzo różnorodnych nurtach muzycznych. Nic dziwnego zatem, że tym albumem siostry zdobyły uznanie ogólnopolskich mediów oraz nominacje do Paszportów Polityki 2011 oraz Wdech 2011.

Poezji w wykonaniu Basi i Zuzanny będzie można posłuchać już niebawem. Po roku dość wytężonej pracy i przed planowaną przerwą, duet wyrusza w trasę po kilku miastach Polski. Dziewczyny będzie można zobaczyć we Wrocławiu, w Krakowie, Lublinie i Warszawie.

Kiedy: 11.03 (poniedziałek)
Gdzie: Wrocław, Klubogaleria Szajba (ul. Św. Antoniego 2-4)
Start: 21:00
Bilety: 15 zł

Kiedy: 12.03 (wtorek)
Gdzie: Kraków, Projekt Barka (ul. Mostowa 14)
Start: 20:00
Bilety: 35 zł

Kiedy: 13.03 (środa)
Gdzie: Lublin, Teatr Stary (ul. Jezuicka 18)
Start: 19:00
Bilety: 20-40 zł

Kiedy: 14.03 (środa)
Gdzie: Warszawa, Klub Powiększenie (ul. Nowy Świat 27)
Start: 20:00
Bilety: przedsprzedaż 15 zł / w dniu koncertu 25 zł

Nie ma więcej wpisów