Jednym z wykonawców, którzy mieli zaprezentować się na Winter Warsaw Music Festival był duet The&. Niestety jak wiemy, najpierw swój występ odwołał SBTRKT – główna gwiazda imprezy – a następnie anulowano cały festiwal. O ile setu Brytyjczyka można żałować do tej pory, to autorzy Crush Me postanowili swoim fanom zrekompensować ten niewypał i już 14 marca zagrają w Cząstkach Elementarnych. Nie będzie to jednak standardowy występ z elektronicznym podkładem (przynajmniej nie tylko), a pełnoprawny koncert z zespołem i wizualizacjami.

Jednak jeśli o The& jeszcze nie słyszeliście, to czas tę zaległość nadrobić. Swoją pierwszą EP-ką Black zrobili niewielkie, ale całkowicie zasłużone zamieszanie. Zgrabne połączenie popu w najbardziej klasycznej postaci z elektroniką wyszło im wyśmienicie. Próżno tu co prawda szukać eksperymentów i powiewu muzycznej świeżości, ale nie przeszkadza to ani trochę w odbiorze tych utworów. Być może The& to nasza odpowiedź na stado indie popowych zespołów z Australii? Porównanie wcale nie jest przypadkowe, bo Michał Kush i Radek Rejsel mogą bez większych kompleksów mierzyć się z kangurami.

Warto ich zobaczyć na żywo – dla pozytywnej energii płynącej ze sceny, dla dźwięków podrywających do tańca nawet największych przeciwników parkietowej aktywności i jeszcze dla samego Radka, który swoją ekspresją naprawdę potrafi zaczarować.

Kiedy: 14.03 (czwartek)
Gdzie: Cząstki Elementarne (Warszawa, ul. Przeskok 2)
Start: 22:00
Wstęp: przedsprzedaż – 15 zł / w dniu koncertu – 20 zł

Nie ma więcej wpisów