Już tylko niecały miesiąc pozostał do premiery jednej z najbardziej oczekiwanych płyt tej wiosny. Dopiero co informowaliśmy o jej szczegółach, a już teraz mogę zaprezentować Wam przedsmak tego krążka.

Dotychczas znany był jedynie, utrzymamy w charakterystycznej dla Blake’a postdubstepowej stylistyce, Retrograde. Mogliśmy się zastanawiać, jak będzie brzmieć reszta materiału i czy Brytyjczykowi uda się powtórzyć sukces debiutu. Teraz, gdy zostały opublikowane  następne utwory, śmiało można stwierdzić, że James Blake powraca w wielkim stylu.

Tak, jak to było w przypadku pierwszego singla, kolejny utwór promujący Overgrown został zaprezentowany w  BBC Radio 1. Nie jest to jednak wydanie, które usłyszymy na albumie, a wersja Dub. Voyeur, bo taki tytuł nosi wspomniany kawałek, daje inny podgląd na nadchodzący longplay – jest zdecydowanie bardziej taneczny od poprzednich dokonań muzyka, a przy tym nie brak tu specyficznych syntezatorów. Artysta niewątpliwie chciał w ten sposób podsycić zainteresowanie, co muszę przyznać, świetnie mu się udało.

Ale to nie koniec niespodzianek, które przygotował dla nas młodzieniec. Niespodziewanie tego samego dnia w internecie, a dokładniej na oficjalnym koncie wytwórni Blake’a (1-800-Dinosaur) w SoundCloud, ukazał się następny nowy utwór. Tym razem wybór padł na Digital Lion, który co ciekawe, został nagrany we współpracy z legendarnym Brianem Eno.

Posłuchajcie zatem, co nowego ma dla nas ten utalentowany chłopak z Londynu.

Voyeur:

Digital Lion:

Nie ma więcej wpisów