Trzy miesiące temu z nadzieją pisałam: Posłuchajcie „Animals”, może akurat ktoś z Polski stworzy klip dla Muse?. Jak się okazało, to właśnie teledysk do utworu Animals, stworzony przez polskich fanów grupy Muse, ma szansę wygrać konkurs ogłoszony przez muzyków i serwis Genero.tv. Twórcy klipów konkursowych mieli pełną swobodę twórczą – wystarczyło przesłuchać piosenkę i tworząc klip, wykazać się kreatywnością. Prócz nagrody pieniężnej twórcy będą mogli podziwiać swój teledysk na jednym z koncertów stadionowych, na który zostaną zaproszeni przez zespół. Ich klip zostanie także umieszczony na oficjalnym kanale Muse na YouTube.

Brytyjskie trio spośród wszystkich nadesłanych klipów postanowiło zaprezentować pięć teledysków, które najbardziej im się spodobały. Codziennie prezentują jedno video, które ma szanse zostać ich oficjalnym klipem. Wśród finałowej piątki znalazł się także teledysk z Polski. Scenarzystą i reżyserem tego bardzo wymownego obrazu jest Michał Byra, natomiast w rolach głównych możemy zobaczyć Marka Lewandowskiego, grającego demonicznego prezentera, zaś w rolę jego sługi wciela się Oskar Malinowski.

Klip z Polski konkuruje z filmami z Hiszpanii i Portugalii – pozostałą dwójkę finalistów poznamy w kolejnych dniach. Wielkiego zwycięzcę Muse ogłosi już w przyszłym tygodniu. Trzymam mocno kciuki za rodaków – wszystkie klipy, które trafiły do finałowej piątki, będzie można zobaczyć na oficjalnej stronie Muse.

Nie ma więcej wpisów