Bankrupt – najnowszy krążek Phoenix, następca rewelacyjnego Wolfgang Amadeus Phoenix ukaże się za trochę ponad miesiąc. Tymczasem zespół przygotował rewelacyjną niespodziankę dla wszystkich swoich fanów. Specjalne edycje nie są niczym nowym i teraz prawie każdy artysta w ten sposób kusi swoich fanów, ale żeby nagrać aż pełną godzina dodatków to niecodzienny pomysł. Podstawowa wersja Bankrupt trwa 41 minut, więc drugi dysk, na który składać się będzie 71 wersji demo i różnych szkiców, będzie dłuższy od właściwego albumu.

Wydany w 2009 roku Wolfgang Amadeus Phoenix zgarnął rewelacyjne recenzje, więc podczas nagrywania jego następcy zespół z pewnością czuł presję. Entertainment – singiel zapowiadający to wydawnictwo, pomijając delikatne azjatyckie motywy, brzmi jak typowy Phoenix, co pozwala nam liczyć na kolejny solidny album.

Zespół ogłosił już trasę, która uwzględnia kilka europejskich festiwali, więc miejmy nadzieję, że dołączenie do line-upu któregoś z naszych większych eventów to tylko kwestia czasu.

Nie ma więcej wpisów