Przed nami druga odsłona cyklu koncertowego The Dark Side of Warsaw. Do tej pory mogliśmy bawić się m.in. w rytmach muzyki zaserwowanej przez Sun Glitters. Tym razem swoje umiejętności na scenie zaprezentuje nam Loscil. Odwiedźcie więc koniecznie Café Kulturalna 23 marca.

Pod nazwą Loscil kryje się elektroniczny projekt Scotta Morgana pochodzącego z Vancouver. Scott był kiedyś perkusistą zespołu, który szufladkował się w gatunku indie. Obecnie określany jest mistrzem ambientowych, cięższych brzmień. Rozpoznawany jest już na całym świecie, jego najnowszym, trzecim krążkiem jest album zatytułowany Sketches from New Brighton, który nawiązuje do ciekawych okolic New Brighton. Autor łączy ze swoją muzyką historię, buduje własne wyobrażenia, którymi dzieli się w wyjątkowy sposób.

Jako support zagra Bionulor – z zawodu aktor, na co dzień występujący na deskach teatru, który w wolnym czasie zajmuje się muzycznym recyklingiem. Jego muzyka w całości tworzona jest w drodze obróbki materiału dźwiękowego, bez użycia dodatkowych – analogowych czy to wirtualnych – instrumentów. Jak również Lutto Lento – muzyk, promotor i DJ, właściciel wytwórni Sangoplasmo Records. Na swoich nagraniach prezentuje powolne i repetytywne kolaże dźwiękowe będące miksturą drone’u, ambientu oraz muzyki eksperymentalnej.

After: Piotr Cisak (Kepa Yew), Piotr Dąbrowski (ptr1) oraz RRRKRTA.

Dodatkowo podczas występu Loscil i Bionulor będziemy mogli zobaczyć wizualizacje tworzone przez rodzimy duet Fluidacje. Został on założony przez absolwentów warszawskiej ASP, braci Marcina i Tomka Ebert, którzy na swoim koncie mają m.in. wspólną trasę z Aphex Twinem. Panowie do tworzenia obrazów używają cieczy oraz urządzenia zbudowanego w ramach pracy dyplomowej na wydziale wzornictwa.

 

Kiedy: 23.03 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Café Kulturalna (Plac Defilad 1)
Start: godz. 22:00
Wstęp:  25/30/35 PLN

Nie ma więcej wpisów