Gahan, Gore, Fletcher – tych panów nie trzeba przedstawiać nikomu, nawet osobom średnio zainteresowanym muzyką. Depeche Mode na swoim koncie ma 12 oficjalnych albumów, niezliczoną ilość koncertów i jeszcze większą rzeszę fanów. Co więcej – wszystkie te statystyki urosną, bo już 22 marca swoją premierę będzie miała najnowsza płyta Brytyjczyków – Delta Machine.

Wszyscy zniecierpliwieni mogli już posłuchać pierwszego singla Heaven, który spotkał się z – delikatnie mówiąc – bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Nie ma się co dziwić, ponieważ Depeche Mode w ciągu całego okresu aktywności nie zeszli poniżej pewnego artystycznego poziomu. Na osiem dni przed premierą nowego krążka w sieci pojawił się drugi singiel zatytułowany Soothe My Soul i jak można było się spodziewać – naznaczony jest specyficznym stylem i sposobem grania Depeche Mode.

Najczęściej powroty starych gwiazd wiążą się raczej z ogromnym sentymentem do ich twórczości, a nie pożądaniem nowych nagrań. Reguła ta nie znajduje jednak potwierdzenia w powrocie Grahana i kolegów. Po nich z całą pewnością spodziewać się można dobrej płyty, a ten singiel niech będzie potwierdzeniem.

Depeche Mode pojawili się ostatnio w programie Davida Lettermana, gdzie dali mini koncert. Podczas tego występu, autorzy hitu Personal Jesus Enjoy The Silence, zaprezentowali także swój najnowszy singiel – Soothe My Soul, który oficjalnie trafia do sprzedaży właśnie dziś. Poniżej cała setlista tego występu:

1. Angel
2. Should Be Higher
3. Walking In My Shoes
4. Barrel Of A Gun
5. Heaven
6. Personal Jesus
7. Soft Touch / Raw Nerve
8. Soothe My Soul
9. Enjoy The Silence

Nie ma więcej wpisów