Pewnie doskonale znacie to uczucie, kiedy odkrywacie artystę/zespół przed całym hajpem, który nastąpi za kilka miesięcy. Tak było ze mną i Danielem Woolhousem aka Deptford Goth. Trafiłem na jego utwór całkiem przypadkiem, przeglądając internetowe zakamarki. Pamiętam, że był to klip do singla Union i od tamtej chwili w twórczość Daniela wpadłem po uszy. Dźwięki tego utworu towarzyszą mi teraz bardzo często. Z niecierpliwością czekałem na 18 marca – to właśnie dziś odbyła się oficjalna premiera debiutanckiego, długogrającego krążka Deptford Goth.

Life After Defo – bo tak nazywa się debiutancki album – to zbiór jedenastu hipnotyzujących utworów, które Daniel stworzył w swoim domowym zaciszu. Wśród inspiracji wymienia takich artystów jak: James Blake, Jamie Woon, Holy Other czy How To Dress Well. I faktycznie twórczość tych artystów słychać na Life After Defo – na plus oczywiście. Docenili to między innymi: Guardian, Q, TimeOut, Financial Times, dając płycie 4 na 5 gwiazdek.

Jeżeli poszukujecie kojących dźwięków na niekończącą się zimę, to właśnie je odnaleźliście. W sumie to miałem napisać o jego najnowszym klipie, ale po prostu posłuchajcie i zobaczcie go sami.

Nie ma więcej wpisów