Kompakt powstał pod koniec lat 90. i bardzo szybko dorobił się etykietki kultowego labela, a także wypromował tzw. brzmienie kolońskie, co sprowadza się do połączenia minimalizmu z melodią oraz popową wrażliwością. Przynależność do Kompaktu jest pewnego rodzaju certyfikatem jakości, którym poszczególni artyści mogą się poszczycić, dlatego też krakowski Prozak 2.0 rozpoczął właśnie stałą współpracę z wytwórnią obchodzącą w tym roku swoje 20 urodziny. Już 23 marca rozpocznie się cykl o nazwie Official Kompakt Showcase, a w ramach pierwszej edycji zagrają duet Coma oraz Shumi.

Coma – czyli Georg Conrad i Marius Bubat – zaczęli swoją drogę do popularności w 2007 roku, jednak ich debiut wyszedł dopiero rok później. W tej chwili są gwiazdami już nie tylko rodzimej sceny elektronicznej, ale zaskarbili sobie także szacunek międzynarodowej publiczności (w tym polskiej podczas Audioriver 2012).

Shumi zaczynał jeszcze w latach 90., był rezydentem najpopularniejszych klubów w Kolonii, a w miarę upływu czasu zdobył sławę także w innych krajach. Obecnie jest jednym z producentów Kompakt Records, współtworzy także audiowizualny projekt Okinawa 69.

Kiedy: 23.03 (sobota)
Gdzie: Kraków, Prozak 2.0 (Plac Dominikański 6)
Start: godz. 21:00
Wstęp: 15-30 PLN

Nie ma więcej wpisów