Trzeba przyznać, że ich historia jest nietypowa. Po raz pierwszy ich drogi skrzyżowały się kilka lat temu na Wydziale Jazzu w Szkole Muzycznej na Bednarskiej, gdzie zdobywali doświadczenie, działając aktywnie w przeróżnych projektach muzycznych. Jednak zawsze osobno.

Wszystko zmieniło się w marcu zeszłego roku. Musieli wyjechać, aż do Danii, żeby ich drogi splotły się ponownie. To właśnie tam narodził się pomysł stworzenia czegoś nowego, bezpretensjonalnego, ale jednocześnie wyrazistego.

Na charakterystyczne brzmienie Private Silence – bo o nich mowa – składa się kilka prostych elementów: ciepłe, analogowe, innowacyjne podejście do instrumentarium (zabawki, blaszane i kartonowe pudełka) oraz wyszeptane, proste melodie. Dźwięki delikatnie przeplatają się z tekstami o życiu, miłości i emocjach, o których boimy się mówić na co dzień.

Private Silence do Polski przyjadą prosto z Danii, wszystko po to, by promować swoją debiutancką EP-kę. Nie wiadomo, kiedy następnym razem do nas wrócą, dlatego warto posłuchać jak na Polaków wpłynęła Skandynawia, jak brzmią bębny z kartonów oraz jak zabawnie może być, gdy cała trójka zaczyna śpiewać razem.

Jeśli jeszcze ich nie znacie, jest idealna okazja, by to zmienić. W przyszłym tygodniu trio będzie można zobaczyć w Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Warszawie. Zespół udostępnił bezpłatnie swoją EP-kę w serwisie Bandcamp, dzięki której będziecie mogli poznać ich lepiej w domowym zaciszu, zanim spotkacie się z nimi na jednym z koncertów.

 

Poznań
Kiedy: 24.03 (niedziela)
Gdzie: Poznań, Meskalina (ul. Stary Rynek 6)
Start: godz. 20:00
Bilety: 20 zł / 30 zł

Wrocław
Kiedy: 25.03 (poniedziałek)
Gdzie: Wrocław, Collosseum Jazz Caffe (ul. Księdza Piotra Skargi 18A)
Start: godz. 20:00
Bilety: 10 zł / 20 zł

Warszawa
Kiedy: 26.03 (wtorek)
Gdzie: Warszawa, Barometr (ul. Smolna 40)
Start: godz. 20:30
Bilety: 10 zł

Nie ma więcej wpisów