Sigur Rós nie próżnują. I wciąż przyprawiają swoich fanów o palpitacje serca. W zespole dużo się dzieje, na szczęście odejście Kjartana Sveinssona jest jedyną smutną wiadomością. Luty przyniósł nam premierę kompilacji Valtari Film Experiment oraz trzy nowe utwory zagrane na żywo. Piątkowy poranek przyniósł nam potrójną dawkę informacji spod znaku video, płyty i trasy koncertowej!

W sieci pojawił się teledysk do utworu Brenninsteinn wyreżyserowany przez Andrew Huanga. Piosenka miała swoją premierę w listopadzie podczas Iceland Airwaves 2012 festival. Trwający prawie 8 minut klip jest pełen niepokoju (nie sposób uniknąć skojarzeń z How to Destroy Angels i ich video do How Long?). Wydaje się potwierdzać informacje na temat nowej płyty. Artyści opisują Kveikur jako anti-Valtari, bardziej agresywną, dramatyczną zmianę kierunku. Sigur Rós podpisali właśnie kontrakt z XL Recordings. Światowa premiera wydawnictwa przewidziana jest już na 18 czerwca.

Zespół przedłużył również światową trasę koncretową o jesień. Czy przyniesie ona kolejny koncert zespołu w Polsce? Na razie pozostaje nam czekać na czerwcowy koncert w Parku Sowińskiego. Niecierpliwi mogą się delektować EP-ką z trzema nowymi utworami oraz występem Islandczyków u Jimmy’ego Fallona.

Nie ma więcej wpisów