Zespół The Thermals opublikował klip do utworu Born To Kill, który jest singlem zapowiadający ich nowy album Desperate Ground. Za pomysł i stworzenie teledysku odpowiedzialni są oni sami. Jest to krótka historia o porwaniu przez agentów tajnych służb, przesłuchaniach i pobiciu, a to wszystko z lekkim przymrużeniem oka.

Przyjemne pop-punkowe brzmienie, postrzelony wokalista Hutch Harris wcielający się w rolę porwanego psychopaty, wydzierającego się w niebiosa, no i oczywiście agenci tajnych służb, których zagrali Kathy Foster oraz Westin Glass – również członkowie zespołu.

Utwór jest zapowiedzią szóstego już albumu, którego premiera przewidziana jest na 16 kwietnia, a wydany zostanie przez Saddle Creek Records, z którym zespół rozpoczyna właśnie współpracę. Pieczę nad krążkiem objął John Agnello,  którego nazwisko znane jest fanom formacji Dinosaur Jr czy Sonic YouthNowy krążek to wielki powrót zespołu do brzmienia z początku ich twórczości, czyli umyślne sprzężenia, trzaski oraz niechlujne granie.

Nie ma więcej wpisów